Dlaczego UX jest potrzebny?

#  
UX/UI
Aleksandra Kubińska

UX/UI Designer

08
.
02
.
2024
2 min read
Wyobraź sobie, że wchodzisz do sklepu, w którym wszystkie produkty są bez etykiet, alejki nie są oznaczone, a półki i regały znajdują się w całkowicie przypadkowych miejscach. Jak myślisz, uda Ci się zrobić zakupy zanim stwierdzisz, że jest to bez sensu i pójdziesz do innego sklepu? W świecie cyfrowym jest podobnie. Gdy użytkownik wchodzi na stronę internetową lub korzysta z aplikacji, które są chaotyczne, trudne w nawigacji i nieprzyjazne dla użytkownika, może szybko poczuć się zagubiony i zniechęcony. Podobnie jak w sklepie bez oznaczeń i porządku, użytkownik może szybko stracić cierpliwość i zrezygnować z interakcji z danym produktem czy usługą. Dlatego tak ważne jest, aby zadbać o dobry user experience

Czym jest UX Design?


UX Design, czyli projektowanie doświadczenia użytkownika, to proces tworzenia produktów cyfrowych (takich jak strony internetowe, aplikacje mobilne, czy oprogramowanie) tak, aby były one intuicyjne, łatwe w obsłudze i dostarczały wartość użytkownikom,a przede wszystkim spełniały potrzeby użytkowników. UX Design analizuje, projektuje i doskonali interakcje użytkownika z produktem, aby zapewnić maksymalną satysfakcję z doświadczenia.

Dlaczego UX Design jest ważny?

  • Poprawia użyteczność: dobrze zaprojektowany interfejs sprawia, że użytkownicy łatwo znajdują to, czego szukają, co przekłada się na zwiększenie użyteczności i satysfakcji z użytkowania produktu.
  • Zwiększa zaangażowanie użytkowników: przyjemne doświadczenia użytkownika zachęcają do częstszej interakcji z produktem oraz budują lojalność wobec marki.
  • Zwiększa konwersje: dobrze zaprojektowany interfejs może skutecznie prowadzić użytkowników przez proces zakupowy, zwiększając w ten sposób współczynnik konwersji.
  • Wyróżnia produkt na rynku: w dzisiejszym konkurencyjnym środowisku biznesowym, dobre doświadczenia użytkownika mogą być decydującym czynnikiem różnicującym produkt na rynku.

Jeśli masz już istniejący produkt cyfrowy, ale nie wiesz czy jest on przyjazny dla użytkowników warto skorzystać z usług przeprowadzania audytu UX. Natomiast jeśli planujesz stworzyć nowy produkt, skorzystaj z usług projektowania UX designu. Nasz zespół pomoże Ci zrozumieć potrzeby Twoich użytkowników, zaprojektować interfejs, który będzie spełniał te potrzeby oraz przeprowadzić testy, aby upewnić się, że Twój produkt dostarcza jak najlepsze doświadczenia.

Chcesz, aby Twój produkt rozwinął skrzydła?
Nie czekaj! Porozmawiajmy o Twoim projekcie.

Also check